Piektdien, 12. jūnijā, notika otrais RADI RĪGU! pikniks, kura mērķis bija neformālā gaisotnē sapulcināt pilsētvides projektos iesaistītos profesionāļus un amatpersonas uz draudzīgām un nopietnām sarunām par Rīgas pilsēttelpas kopradi.

Šoreiz dalībnieki viesojās nesen atvērtā ORIGO tirdzniecības centra jaunajā ēkā un biznesa centrā “Origo One”, kur RADI RĪGU! 2020  dalībniekus sagaidīja Norvēģijas nekustamo īpašumu attīstīšanas un apsaimniekošanas uzņēmuma Linstow Center Management projektu direktors Andis Kublačovs, “Origo One” mārketinga menedžere Baiba Broka-Maļinovska un t/c “Origo” menedžeris Aleksandrs Ņemirovskis.

Jau projektēšanas fāzē projekts saņēma pasaulē populārākās ilgtspējīgo būvju sertifikācijas sistēmas BREEAM sertifikātu ar novērtējumu “Teicami”. RR-2 dalībnieki – Rīgas pašvaldības institūciju, inženierkomunikāciju turētāju un attīstītāju pārstāvji – pārrunāja ORIGO projekta veiksmes un izaicinājumus. Kā piemēru izvērtējot Satekles un Elizabetes ielu krustojuma pārbūves izaicinājumus, kas bija viens komplicētākajiem jautājumiem projekta ietvaros, klātesošie bija vienisprātis par nepieciešamību veidot efektīvāku privāto un publisko partnerību, dalījās pārdomās par Rail Baltica potenciālu pilsētas attīstībā un ar to saistīto Stacijas laukuma nākotni, uzsverot tā atjaunošanas kritisko nozīmi pilsētas publiskajai ārtelpai.